Akademia Górniczo Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie AGH Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki

Wydział Inżynierii
Mechanicznej i Robotyki

WIMiR

Przyjęcia na studia II stopnia

Rekrutacja na studia prowadzona jest przez Centrum Rekrutacji z wykorzystaniem systemu e-Rekrutacja. Informacje dotyczące procesu rekrutacji dla kandydatów na studia II-go stopnia na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki znajdują się na stronie dla Kandydatów na Studia.

Na studiach II stopnia WIMiR prowadzi kształcenie na czterech kierunkach w ramach studiów stacjonarnych (w tym Inżynieria Mechatroniczna w dwóch językach wykładowych) oraz na dwóch kierunkach w ramach studiów niestacjonarnych.

Limity przyjęć na poszczególne kierunki studiów II stopnia na WIMiR na rok akademicki 2020/2021:
Kierunek studiów Studia stacjonarne II stopnia Studia niestacjonarne II stopnia
rekrutacja zimowa
rozpoczęcie studiów
luty-marzec
rekrutacja letnia
rozpoczęcie studiów
październik
Mechanika i Budowa Maszyn 230 60
Automatyka i Robotyka 105 60
Inżynieria Mechatroniczna 90 -
Mechatronic Engineering 30 -
Inżynieria Akustyczna 60 -

Rekrutacja na studia stacjonarne oraz niestacjonarne prowadzona jest na ww. kierunki zgodnie z podanym limitem miejsc. W trakcie wypełniania w systemie e-Rekrutacja aplikacji na kierunek, kandydat na studia składa deklarację specjalności na której chce studiować. W związku z ograniczoną liczbą miejsc na poszczególnych specjalnościach Kandydat musi uszeregować wszystkie specjalności zgodnie z własną preferencją rozpoczynając do tej na której chce podjąć studia.

O wpisie na listę danej specjalności, po pozytywnym wyniku procesu rekrutacji, decyduje prodziekan ds. Kształcenia.

Zasady obowiązujące przy kwalifikacji na listę danej specjalności są następujące:

1. deklaracja wyboru danej specjalności przez Kandydata,
  2. ranking sporządzony na podstawie wskaźnika rekrutacyjnego,
  3. wolne miejsce na danej specjalności.

Terminy egzaminu kwalifikacyjnego - rekrutacja zimowa (test jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru):

I cykl rekrutacji - studia stacjonarne II stopnia:

• MiBM, AiR, IA, IM, IMe – 05.02.2021.

Aby przystąpić do ww. egzaminu do 3 lutego 2021 r do g. 14:00 należy zarejestrować się w  systemie rekrutacyjnym, przesłać wymagane dokumenty oraz wnieść opłatę rekrutacyjną.

II cykl rekrutacji - studia stacjonarne II stopnia:

• MiBM, AiR, IA, IM, IMe – 12.02.2021.

Aby przystąpić do ww. egzaminu do 11 lutego 2021 r do g. 14:00 należy zarejestrować się w  systemie rekrutacyjnym, przesłać wymagane dokumenty oraz wnieść opłatę rekrutacyjną.

UWAGA! Egzamin kwalifikacyjny prowadzony jest w formie testu z wykorzystaniem Uczelnianej Platformy e-Lerningowej w formie on-line. Informacje dotyczące sposobu uruchomienia testu, godziny otwarcia i zamknięcia testu, wymagań technicznych będą podane w systemie rekrutacyjnym e-Rekrutacja.

Zestawy pytań do sprawdzianu testowego na studia II stopnia

1. PHPSESSID - identyfikator sesji użytkownika
  3. CMS_DEBUG – debugowanie strony
  6. __utmaa, __utmab, __utmac, __utmaz - używane są przez usługę Google Analytics która pozwala na generowanie statystyk strony www
  7. x-src, datr - używane przez facebook.com
  8. demographics ,dkv, VISITOR_INFO1_LIVE,use_hitbox,PREF - youtube.com

- Opera
- Firefox
- Internet Explorer
- Chrome
- Safari

Wyłączenie akceptacji ciasteczek znacznie ogranicza funkcjonalność większości podstron witryny.